• kontakt@tvchannel.pl

Smart TV to nie tylko VOD – do czego może się jeszcze przydać?

Smart TV to nie tylko VOD – do czego może się jeszcze przydać?

Określenie Smart TV odnosi się do telewizorów, które mają swój system operacyjny, który pozwala instalować tam dodatkowe aplikacje i łączyć się z internetem. Możliwości jakie niesie za sobą Smart TV nie kończą się na odbieraniu klasycznej telewizji i wyświetlaniu obrazu jaki zostanie przesłany do odbiornika z pomocą kabla HDMI. Smart TV daje tez więcej możliwości niż tylko oglądanie wideo z internetu.

Gry na telewizorze bez konsoli

Niektóre rozwiązania Smart TV dają także możliwość grania w gry. W dużej mierze są to proste produkcje, które obsługuje się pilotem. Telewizory pozwalają także na uruchomienie bardziej skomplikowanych gier znanych z konsol i komputerów bez dodatkowego sprzętu. Dzięki smart TV będzie można uzyskać dostęp do usług z grami strumieniowanymi z chmury bezpośrednio na ekran telewizora w czasie rzeczywistym. Aby zacząć zabawę nie trzeba mieć żadnego innego sprzętu poza padem.

Newsy i muzyka

Na telewizorach Smart TV będzie można znaleźć wiele różnych aplikacji a systemy operacyjne pozwalają wyświetlić wiele ciekawych informacji. Odbiorniki pozwalają np. ustawić określoną godzinę, o której się same włączają razem z najważniejszymi wiadomościami ze świata dla użytkownika. Będzie można uzyskać np. informacje pogodowe. Model Smart TV może być także urządzeniem do odtwarzania muzyki czy radia online. To wygodne rozwiązanie, jeśli do telewizora dodatkowo podpięty będzie klasyczny sprzęt audio z domu. Taki odtwarzacz sprawia, że będzie można obsługiwać wszystko tym samym pilotem co telewizor.

Smartfon w roli pilota TV

Łączność z telefonem komórkowym

Niektóre modele telewizorów Smart TV będzie można obsługiwać również z pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony. Dzięki temu nie będzie trzeba ciągle szukać pilota, by obsłużyć urządzenie. Na pewno takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne. Wystarczy tylko wirtualny pilot w smartfonie do obsługi. Aplikacje producentów telewizorów są przygotowane tak, że będzie można również wysyłać bezpośrednio na telewizor treści ze smartfona. Dzięki temu np. w wygodnej formie będzie można oglądać rodzinne zdjęcia, świetnie sprawdzi się to w praktyce.

Smart TV nie tylko w telewizorze

Użytkownicy mogą wykorzystywać Smart TV niezależnie od tego jakie rozwiązanie dostarczy producent telewizora. Rozmaite dodatki są również świetnym rozwiązaniem do nieco starszych odbiorników, które nadal będą oferować świetna jakość obrazu, ale nie maja możliwości zainstalowania aplikacji. Wtedy doskonale sprawdzać się będzie Chromecast czy Apple TV.

Google Chromecast to gadżet, który pozwala łączy się z Internetem i odtworzyć materiały przesłane z aplikacji, które obsługują protokół Google Cast. Drugie z urządzeń sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają urządzenia marki Apple. Dzięki specjalnej funkcji AirPlay można na Apple TV przesyłać materiały z innych sprzętów. Nowa generacja ma również możliwość korzystania z App Store i pobierania gier jakie są tam proponowane.

Na rynku jest kilka wiodących platform Smart TV

Jeśli chodzi o dostępne obecnie rozwiązania to większość producentów przygotowuje swoje platformy Smart TV niektóre korzystają z rozwiązań dostarczonych przez Android TV. Zawsze warto sprawdzić jakie opcje dany producent ma nam do zaoferowania zanim kupimy urządzenie.

Udostępnij:

Polecamy

śmieszne zdjęcia

Zobacz