• kontakt@tvchannel.pl

Historia telewizji internetowej w Polsce - od czego się zaczęło? cz. II

Historia telewizji internetowej w Polsce - od czego się zaczęło? cz. II

Telewizja internetowa na żywo – dla fanów futbolu

Telewizja internetowa stała się także tym mechanizmem, po który sięgać zaczęły znane kluby sportowe. Prekursorem była tutaj stacja LechTV, która zaczęła działanie w roku 2007. W tym samym roku pojawiły się również oficjalne kanały innych klubów między innymi Widzew Łódź, Górnik Zabrze czy Polonia Bytom zdecydowały się na ich otworzenie. Rzadko pojawiają się tam transmisje ze spotkań na żywo, jednak sa także inne ciekawe materiały, z którymi na pewno będzie warto się zapoznać. Mogą pojawiać się skróty meczy, zapowiedzi, wywiady z piłkarzami, relacje z konferencji prasowych. Transmisją meczów na żywo zajmują się bowiem stacje telewizyjne zewnętrzne, które posiadają niekiedy wyłączne prawo do transmisji.

Telewizja w internecie - połączenie TV tradycyjnej i internetowej

w ostatnich 10 latach telewizja internetowa w naszym kraju mocno się zmieniła i dzięki temu obecnie mamy praktycznie nieograniczony dostęp do różnorakich materiałów filmowych jakie mogą wzbudzić nasze zainteresowanie. Poza typowymi stacjami telewizyjnymi swoje programy w sieci nadają coraz częściej także tradycyjne stacje telewizyjne co dla widzów jest niezwykle wygodne.

Rozwój telewizji internetowej

Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ w dobie rozwoju nowych technologii i upowszechnienia się internetu wszyscy starają się szukać nowych kanałów, by swoje treści innym przekazywać. Niektóre stacje telewizyjne, które nadają programy w tradycyjnej formie decydują się także na to, by w tym samym czasie prowadzić transmisje bezpośrednio przez internet w ramach live streamingu między innymi na stronach internetowych czy przez aplikacje mobilne. Tradycyjne stacje telewizyjne oferują widzom dodatkowo płatny albo całkowicie darmowy dostęp do oferty telewizji internetowej. To już indywidualna sprawa operatora.

Telewizja online i wideo na żądanie - nic już nie tracimy

Prawdziwy przełom, gdy chodzi o rozwój telewizji internetowej nastąpił razem z popularyzacja usługi VOD a więc wideo na życzenie. Pozwoliła ona na to co było do tej pory niemożliwe a więc oglądanie wybranego przez nas materiału filmowego czy słuchania materiału dźwiękowego w dowolnym dla nas czasie. Chodzi o to, że nie trzeba oglądać tego wyłącznie w momencie rzeczywistej emisji, ale spokojnie można do danego materiału sięgnąć w takiej chwili, która będzie dla nas najwygodniejsze. Przykładem tego może być np. serwis HBO Go czy Horizon Go, oferowana przez telewizję internetową UPC. Dzięki takim serwisom jak VOD będzie można odtworzyć ulubiony film w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu już nie tylko na komputerze, ale również wygodnie na tablecie czy telefonie. To dogodne rozwiązanie dla osób, które są fanami seriali i nie chcą stracić nawet jednego odcinka serialu. Również dla dużych rodzin będzie to świetna opcja, ponieważ często trwa tam walka o pilota i obecnie można już tego uniknąć dzięki właśnie temu, że istnieje wideo na żądanie. VOD to bez wątpienia duża wygoda dla użytkowników i wielki krok do przodu, jeśli chodzi o funkcjonowanie i rozwój internetowej telewizji.

Udostępnij:

Polecamy

Rekordy

Zobacz