• kontakt@tvchannel.pl

Telewizja przez Internet – jaki sprzęt będzie potrzebny

Telewizja przez Internet – jaki sprzęt będzie potrzebny

Oglądanie telewizji jeszcze kilka lat temu wymagał od nas podłączenia do odbiornika anteny albo wykupienia abonamentu kablówki. Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by telewizje oglądać w internecie. Warto jednak sprawdzić jaki sprzęt będzie do tego potrzebny. Odbieranie telewizji przez internet nie jest już niczym dziwnym.

Serwisy VOD, dostępne na wielu platformach pozwalają na dostęp do treści w ramach urządzeń mobilnych a także z poziomu komputera. Nie ma już problemu z tym, by telewizje w internecie również oglądać na telewizorze.

Podstawą jest platforma Smart TV

Najprostsza sprawa to uzyskanie dostępu do treści telewizyjnych strumieniując je z internetu na telewizor powinniśmy mieć odbiornik z platforma Smart TV. Niektórzy producenci inwestują w różnorakie rozwiązania własne albo tez korzystają z rozwiązania od Google w postaci Android TV. Takie oprogramowanie daje dostęp do licznych aplikacji, dzięki którym oglądać można materiały wideo, filmy i seriale. W polskich serwisach wideo na żądanie można uzyskać dostęp do konkretnej stacji TV jak np. Player.pl to TVN a Ipla należy do Polsatu.

Apple TV, Chromecast i nie tylko

W zależności od tego jaki ma się smartfon i komputer, jakie wykorzystuje się oprogramowanie będzie można decydować się na dodatkowe akcesoria. Posiadacze iPhonów i komputerów MAC mogą sięgnąć po Apple TV i korzystać z zasobów jakie maja w iTunes Store, albo przez AirPlay mogą bezprzewodowo strumieniować różne materiały czy klonować obrazy z innych urządzeń tej samej marki.

Dostęp do telewizji internetowej

Posiadacze telefonów z Androidem czy maszyn z Windowsem mogą korzystać z produkcji przygotowanej przez Google a więc Chromecast, do tego rozwiązania wysyłać można multimedia z urządzeń mobilnych i z przeglądarki Chrome. W sprzedaży jest wiele minikomputerów, które mają Androida i dostęp do różnych aplikacji. Można również dzięki nim strumieniować treść wideo z internetu bezpośrednio na konsole do gier.

Nie warto jeszcze rezygnować z klasycznej telewizji

Dostęp do materiałów wideo przez internet jest coraz lepszy a serwisy VOD stale się rozwijają, jednak mimo tego nie ma sensu rezygnować z klasycznej telewizji, ponieważ te rozwiązania tak naprawdę się uzupełniają. Telewizja linearna wygrywa z telewizją przez internet, gdy chodzi o transmisje na żywo oglądane w domu. W zakresie telewizji kablowej i satelitarnej są również proponowane usługi VOD, dzięki którym będzie można sięgnąć po materiały, których nie udało się obejrzeć w telewizji. Ciekawe rozwiązanie znajdziesz na https://adconnect.pl/telewizja-online

Podsumowanie

Oglądanie telewizji przez internet na własnym telewizorze nie jest już niczym zaskakującym. Przez rozwój platform SMART TV i serwisów VOD możemy mówić o tym, że telewizja przez internet po prostu wchodzi na ekrany naszych telewizorów i zdecydowanie ułatwia oglądania tych materiałów, po które nie można było sięgnąć w czasie transmisji jaka była w telewizji. Warto więc z tego rozwiązania skorzystać doceniając jak wielkie możliwości daje nam również internet, gdy chodzi o oglądanie telewizji i materiałów przygotowywanych przez telewizję.

Udostępnij:

Polecamy

śmieszne zdjęcia

Zobacz