• kontakt@tvchannel.pl

VOD, czyli serwisy oferujące materiały na żądanie

VOD, czyli serwisy oferujące materiały na żądanie

VOD to serwisy wideo, które oferują dostęp do różnorodnych materiałów na żądanie. Są to programy telewizyjne, filmy, seriale oraz produkcje pojawiające się na płytach DVD czy Blue-Ray.

Serwisy VOD są powszechne głównie pośród młodszych osób młodych, chociaż zyskują sobie coraz większe uznanie we wszystkich grupach wiekowych. Ich główną zaletą jest wygoda korzystania z nich, bo oglądać można co się chce i kiedy się chce na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Nie trzeba pilnować czasu emisji swojego ulubionego programu i wszystko jest zawsze dostępne. Dzięki VOD skończyły się już problemy z ryzykiem przegapienia odcinka i posiadania wielkiej dziury w fabule serialu.

Player.pl

Serwis Player.pl należy do koncernu wydającego telewizję TVN, przez co to właśnie materiały z tej stacji i stacji powiązanych znajdują się w ofercie operatora. Player.pl rozwija się dynamicznie i do jego oferty trafia coraz więcej filmów, seriali i wydarzeń sportowych od innych producentów treści. Większość materiałów na Player.pl jest za darmo, ale nie wszystkie. Bardziej popularne programy, zwłaszcza te od innych twórców, zwykle wymagają rejestracji i wykupienia niewielkiego abonamentu. Osoby cierpliwe mogą też trochę poczekać. Po kilku miesiącach niemal wszystkie płatne treści stają się darmowe.

W Player.pl nie ma reklam, jeśli wykupiło się przynajmniej najtańszy abonament. Podstawowa oferta umożliwia korzystanie z telewizji oraz serwisu VOD bez podpisywania umowy.

Internetowa wypożyczalnia filmów

Ipla.pl

Najpopularniejsza w naszym kraju telewizja VOD, Ipla.pl, to połączenie klasycznego serwisu VOD z telewizją na żywo. Mamy tutaj do wyboru większość treści oferowanych na żywo przez Polsat oraz wiele filmów i muzyki. Dostęp do usługi można uzyskać poprzez wykupienie abonamentu na wszystkie treści lub poprzez zakupy wybranych programów, które nas interesują. Pakiety nie są drogie, bo za wszystkie filmy i seriale w Ipla.pl zapłacimy jedynie 20 złotych na miesiąc. Pojedyncze programy kosztują zwykle kilka złotych.

Ipla.pl jest partnerem sieci komórkowej Plus GSM i dzięki temu partnerstwu użytkownicy telefonów sieci uzyskują nie tylko dostęp za darmo do niektórych treści płatnych, ale jeszcze mogą liczyć na darmowe korzystanie z transferu danych przeznaczonych na oglądanie materiałów Ipla.pl.

VOD od TVP

Usługa VOD Telewizji Polskiej rozwija się wyjątkowo dynamicznie w ostatnich latach. Co więcej, zdecydowana większość dostępnych materiałów może być przeglądana zupełnie za darmo, chociaż sporo posiada także metkę z ceną. Za materiały można zapłacić bardzo wygodnie, ponieważ wystarczy sms, chociaż oczywiście można wykonać także przelew. Za dostęp do jednego materiału płaci się zwykle kilka złotych.

Najważniejszą częścią serwisu jest strefa ABO, z której mogą korzystać wszystkie osoby regularnie opłacające abonament. Dla reszty użytkowników, osób bez zarejestrowanego telewizora, opłata wynosi 10 złotych miesięcznie. W strefie ABO nie ma jednak treści, które TVP udostępnia na mocy umów licencyjnych z innymi producentami treści. Za to można oglądać wszystkie wyprodukowane kiedykolwiek i dodane do cyfrowej bazy treści samej telewizji polskiej.

Udostępnij:

Polecamy

śmieszne zdjęcia

Zobacz